Biuletyn Informacji Publicznej

Menu główne

Zawartość podstrony

14 czerwca 2019 09:08 | wersja 1 | Ten dokument ma 2 załączniki 2

Nowy okres zasiłkowy - Świadczenie „Dobry Start”

Od 1 lipca 2019 r. będzie można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry Start” online przez stronę Ministerstwa Rodziny www.emp@tia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Natomiast wnioski drogą tradycyjną można składać od 1 sierpnia 2019 r. Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 listopada 2019 r. Wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Nowy okres zasiłkowy


Świadczenie „Dobry Start”

Od 1 lipca 2019 r. będzie można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry Start” (z tytułu rozpoczęcia 1 września 2019 r. kolejnego roku szkolnego 2019/2020) online przez stronę Ministerstwa Rodziny www.emp@tia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Natomiast wnioski drogą tradycyjną można składać od 1 sierpnia 2019 r. Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 listopada 2019 r. Wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Świadczenie przysługuje raz w roku w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia przez dziecko 20 roku życia lub w przypadku dzieci uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności do 24 roku życia.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, wypłata wyprawki nastąpi do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach organ będzie miał maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Brak decyzji przyznającej.

W programie „Dobry Start” obowiązuje uproszczona procedura załatwienia sprawy. Zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej o przyznaniu świadczenia. Osoby ubiegające się o świadczenie otrzymają informację o jego przyznaniu na podany we wniosku adres e-mail. Jeśli jednak takiego adresu zabraknie, to informację o przyznaniu świadczenia będzie można odebrać osobiście.

Wnioski w tradycyjnej formie będzie można składać od 1 sierpnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Haczowie w pokoju nr 3 i 4 w godzinach od 7.30 do 15.30

Pliki do pobrania

Biuletyn Informacji Publicznej — Gmina Haczów

Logowanie